Technika ta udoskonaliła swój skład i precyzję do tego stopnia, że stała się jednym z wiodących zabiegów przeciwstarzeniowych. Każdy, niezależnie od wieku i rodzaju skóry, powinien wyrobić sobie nawyk regularnego złuszczania skóry twarzy i ciała, aby usunąć zanieczyszczenia i martwe komórki, które uniemożliwiają naszej skórze prawidłowe oddychanie. Resztki makijażu, pot, sebum, zanieczyszczenia środowiska - to powracające czynniki, które pogarszają wygląd i samopoczucie naszej skóry. Czy mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który warto wypróbować?
Spis treści:
Co daje złuszczenie naskórka?
Korzyści płynące ze złuszczania naskórka są udowodnione. Przykład:
- Spowalnia postęp starzenia się skóry, powstawanie plam i zmarszczek spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce.
- Uaktywnia mikrokrążenie krwi.
- Usuwając martwy naskórek, stymuluje regenerację komórek.
- Przygotowuje skórę do przyswojenia, w optymalnych warunkach, właściwości stosowanych zabiegów estetycznych.
- Podkreśla opaleniznę.
- W przypadku złuszczania ciała, zapobiega wrastaniu włosów.
Chociaż istnieją wyjątki w zależności od rodzaju skóry, jako ogólna wytyczna, złuszczanie twarzy i szyi powinno być wykonywane co 7-10 dni. W przypadku ciała zalecane jest co 15-22 dni.
Jeśli Twoja skóra jest sucha, raz w tygodniu stosuj delikatne preparaty złuszczające. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, upewnij się, że wnikają one wystarczająco głęboko i zwiększ ich stosowanie (2-3 razy w tygodniu). Dla skóry wrażliwej wybierz środki granulowane, również raz w tygodniu.
Mikrodermabrazja diamentowa – efekty
Istnieje wiele rodzajów eksfoliacji (słoneczna, biologiczna, chemiczna, fizyczna lub mechaniczna), ale nie ma wątpliwości, że mikrodermabrazja z końcówką diamentową jest najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem: jej mikrokryształy zapewniają rezultaty podobne do tych z najbardziej ściernych zabiegów, takich jak laser lub peeling chemiczny, w rekordowo krótkim czasie i prawie bez potrzeby rekonwalescencji.
Te mikrokryształy, z różnymi podziałkami, aby dostosować stopień głębokości czyszczenia, są pokryte cząsteczkami diamentu. Kiedy poruszają się one z dużą prędkością w kontakcie z powierzchownymi warstwami skóry, zasysają zanieczyszczenia, nie powodując prawie żadnych skutków ubocznych.
Efekty są widoczne już po pierwszej sesji, ale na tym nie kończą się korzyści płynące z mikrodermabrazji:
- Łagodzi trądzik, zaskórniki i wągry, ułatwiając ich likwidację bez pozostawiania blizn. - Zamyka rozszerzone pory.
- Poprawia koloryt skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny.
- Rozprasza linie ekspresji i powierzchowne zmarszczki.
- Koryguje przebarwienia i plamy.
- Rozpuszcza rozstępy w połączeniu z peelingami chemicznymi lub kremami z retinolem.
- Odświeża i odnawia przeciążoną lub poszarzałą skórę.
Krótko mówiąc, jest to idealny zabieg do głębokiego dotlenienia skóry, dzięki któremu staje się ona gładsza, delikatniejsza i bardziej promienna.
Zaleca się sześć sesji, z 7-14 dniowymi przerwami pomiędzy każdą z nich, w zależności od opinii dermatologa. Czas trwania każdej sesji waha się od 20 minut w przypadku intensywnego oczyszczania skóry bez zmian do 40 minut w przypadku leczenia np. trądziku.
Do specjalisty należy ocena, czy ta technika jest odpowiednia w następujących przypadkach:
- ciężki trądzik,
- niedawne oparzenie słoneczne,
- nadwrażliwość,
- zaawansowane starzenie się,
- palenie.
Mikrodermabrazja diamentowa w domu i salonie – na co uważać?
Chociaż jest to całkowicie bezpieczna metoda, należy pamiętać o poniższych zaleceniach, aby upewnić się, że wyniki są zgodne z oczekiwaniami. Nawet mikrodermabrazja diamentowa w domu może być bezpiecznym zabiegiem, jeśli stosuje się odpowiednie środki ostrożności. W dniach poprzedzających pierwszą sesję należy unikać ekspozycji na słońce oraz leków zawierających kwas salicylowy. Nie poddawaj się zabiegom, które mogą podrażnić Twoją skórę (depilacja woskiem, peelingi chemiczne, zastrzyki kolagenowe itp.)
Po podaniu nie należy się opalać, stosować kremów z filtrem, być bardzo dobrze nawodnionym, starać się nie dotykać skóry i nie myć gorącą wodą. Unikaj wszystkiego, co może zwiększyć wrażliwość skóry, np. makijażu. Normalnym jest, że po sesji skóra może być lekko zaczerwieniona i uwrażliwiona. Nie martw się, to ustąpi w ciągu 2-3 dni. W przeciwnym razie należy skonsultować się z dermatologiem. Zimne okłady lub masaże lodem są przydatne w zmniejszaniu napięcia.
Jak widać, pielęgnacja, którą musisz zastosować jest prosta, jeśli chcesz przywrócić i utrwalić świeżość swojej skóry. Mikrodermabrazja diamentowa to dopracowana do perfekcji, precyzyjna i nieinwazyjna technika.
Mikrodermabrazja diamentowa – cena
Wszystko zależy od salonu oraz od miasta - im większe miasta, tym większe ceny za zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Ponadto koszt uzależniony jest od tego, w którym miejscu ciała się go wykonuje. Jednak szacunkowa cena waha się od 150 zł do nawet 300 zł.