Moda i uroda

Nowoczesne rodzaje tatuaży, które górują w trendach na 2023 rok

Jednym z pierwszych kroków do zrobienia sobie tatuażu jest wybór stylu, w którym ma być on wykonany. Sztuka tatuowania stale rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, co wpływa nie tylko na poszerzanie się umiejętności i kreatywności tatuatorów, ale i tworzenie się nowych trendujących stylów tatuaży. Które z nich uważane są za najpopularniejsze w roku 2023?

Tatuaż watercolor

Inaczej tatuaże akwarelowe. Prace wykonane w tym stylu odwzorowywać mają obrazy malowane farbami akwarelowymi i zdecydowanie zachwycają swoją delikatnością oraz grą użytych barw. Technikę tą charakteryzuje brak konturów, sposób przedstawienia tematu ma naśladować gładkie pociągnięcia pędzla.

Tatuaż blackwork

Ten rodzaj tatuażu znacznie różni się od pozostałych. Wzory powstające w tym stylu wykonywane są jedynie czarnym tuszem, bez użycia jakiegokolwiek innego koloru. Tematyka prac jest bardzo zróżnicowana, a tatuaż w zależności od kompozycji może być wykonany zarówno w technice 2D jak i 3D.

Tatuaż dotwork

Styl dotwork polega na skomponowaniu całego obrazu za pomocą umiejętnie rozłożonych kropek. Mają one za zadanie łączyć się do tego stopnia, by na pierwszy rzut oka niezauważalnym było że praca nie jest stworzona za pomocą typowych technik tatuażu. Tatuaże dotwork pojawiają się w wielu innych stylach, m.in. w stylu realistycznym, minimalistycznym czy ornamentalnym. Skomplikowanie wzoru zależy od indywidualnych preferencji klienta. Technika ta z łatwością pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości oraz wywołanie wrażenia głębi przedstawionego obrazu.

Tatuaż biomechanika

Do narodzin tego stylu przyczynił się rozwój technologii. Prace tego rodzaju ukazują przeplatanie się części mechanicznych z elementami organizmu człowieka, w zależności od miejsca na ciele w którym są one wykonane, tworząc tym samym iluzje części robotów czy maszyn w ciele człowieka.

Tatuaż handpoke

Podczas tworzenia tatuażu tym sposobem, artysta używa jedynie igły i tuszu. Jest to oryginalna metoda tatuowania, w której wzory wykonywane są bez użycia maszynki.

Szukasz odpowiedniego rodzaju tatuażu? Skontaktuj się ze tatuatorami ze studia WarsawInk, którzy pomogą wybrać Ci odpowiedni wzór i technikę tatuażu. 

Artykuł sponsorowany

Powiązane wpisy
Moda i uroda

Krioterapia włosów: Nowoczesna Metoda Pielęgnacji, Która Odmieni Twoje Włosy

Krioterapia włosów to innowacyjna metoda wykorzystująca niskie temperatury do głębokiej…
Czytaj więcej
Moda i uroda

Olej Tamanu - prawdziwe złoto Polinezji

Olej tamanu, znany również jako „złoto zielonej Polinezji, zdobywa coraz większą…
Czytaj więcej
Moda i uroda

Czy to prawda, że sucha skóra szybciej się starzeje? Jak temu zapobiec?

Nie można całkowicie zatrzymać starzenia się skóry, tak jak nie można zatrzymać własnego…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x