Zdrowie

Hollywoodzki uśmiech

Hollywoodzki uśmiech, czyli białe, zdrowe zęby, wcale nie jest zarezerwowany dla gwiazd Hollywood. Ty także możesz cieszyć się przyciągającym wzrok uśmiechem. W jaki sposób poprawić estetykę uzębienia? O tym poniżej. Zachęcamy do lektury.

Piękny i zdrowy uśmiech

Nawet niewielkie braki zębowe, ubytki czy przebarwienia mogą znacznie obniżyć estetykę uśmiechu. Co więcej, próchnica, ukruszone korony, stany zapalne wpływają na nasze zdrowie ogólne, komfort spożywania pokarmów. Troska o stan zębów i jamy ustnej jest bardzo ważna. W jaki sposób możesz zadbać o swój uśmiech?

Leczenie

Pierwszym krokiem w stronę hollywoodzkiego uśmiechu jest leczenie. Przed rozpoczęciem zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, konieczny jest przegląd uzębienia, i jeśli będzie to konieczne, rozpoczęcie odpowiedniej terapii. Należy usunąć ubytki próchnicowe i niepróchnicowe, osad oraz kamień nazębny. Stomatolog powinien też zweryfikować szczelność wypełnień. Gdy już wszystkie zęby będą wyleczone, a złogi usunięte, będziemy mogli przejść do poprawy estetyki.

Wybielanie zębów

Jeśli nie masz braków zębowych, wad zgryzu, a korony zębów są całe i nie mają nieestetycznych przebarwień, odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem może okazać się wybielanie. Wybielanie może być przeprowadzone różnymi metodami, są to na przykład wybielanie żelem, wybielanie z użyciem lampy, wybielanie laserem.

Licówki

Licówki to cienkie, przyklejane do licowej powierzchni zęba blaszki, wykonane najczęściej z ceramiki lub porcelany. Wskazaniem do założenia licówek są złamanie lub ukruszenie korony, przebarwienia, nieestetyczny kształt zębów, nieznaczne wady zgryzu. Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu założenia licówek, są między innymi stany zapalne dziąseł, próchnica, zaburzenia okluzyjne.

Licówki poprawiają estetykę uśmiechu - sprawiają, że zęby mają taki sam odcień, poprawiają kształt koron.

Implanty i mosty

W przypadku braków w uzębieniu, konieczne jest leczenie protetyczne. W zależności od rozległości braków oraz kondycji zębów filarowych, rozwiązanie stanowić będą implanty lub mosty.

Uzupełnianie braków w uzębieniu to nie tylko estetyka uśmiechu, ale także większy komfort żucia, mniejsze ryzyko przeciążeń stawów skroniowo-żuchwowych, eliminacja ryzyka przesuwania i pochylenia zębów.

Stomatologia We Smile

Stomatologia We Smile w Warszawie to miejsce, w którym zespół dentystów dba o zdrowie i estetykę uśmiechu pacjentów z różnymi problemami dotyczącymi uzębienia. Stomatolodzy zapewniają pomoc z zakresu: stomatologii zachowawczej, chirurgii, implantologii i protetyki, stomatologii dziecięcej. Troszczą się o to, by każdy z pacjentów mógł cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem.

Powiązane wpisy
Zdrowie

Najczęstsze problemy z aparatem słuchowym — jak sobie z nimi poradzić?

Jeśli na samą myśl o awarii drogiego sprzętu medycznego przechodzą Cię dreszcze - przeczytaj…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dbać o siebie w czasie menopauzy?

Przekwitanie jest kolejnym etapem w życiu każdej kobiety, choć akurat ten wywołuje strach. A…
Czytaj więcej
Zdrowie

Laser diodowy - co to jest?

Lasery frakcyjne to innowacyjne narzędzie, które zrewolucjonizowało wiele dziedzin medycyny…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x