Zdrowie

Laser diodowy – co to jest?

Lasery frakcyjne to innowacyjne narzędzie, które zrewolucjonizowało wiele dziedzin medycyny, szczególnie dermatologię i medycynę estetyczną. Technologia ta, nazywana również fototermolizą frakcyjną, pozwala na precyzyjne i kontrolowane leczenie skóry, minimalizując jednocześnie ryzyko powikłań i skracając czas rekonwalescencji. Jakie dokładne zastosowanie ma laser frakcyjny? Gdzie warto kupić konkretny model? Zachęcamy do lektury.

Laser frakcyjny – co warto wiedzieć?

Nazwa „frakcyjny pochodzi od metody działania lasera. Wiązka światła jest podzielona na wiele drobnych „frakcji, które penetrują skórę na różnych głębokościach. To pozwala na skoncentrowane leczenie problematycznych obszarów, jednocześnie pozostawiając zdrową skórę wokół nich nietkniętą. Dzięki temu może się ona szybciej regenerować i goić, a ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze.

Lasery frakcyjne są wykorzystywane do leczenia wielu problemów skórnych, takich jak blizny, rozstępy, zmarszczki, plamy starcze, trądzik, a nawet niektóre formy raka skóry. Dodatkowo, technologia ta jest również używana do ogólnej poprawy jakości skóry, pomagając pacjentom odzyskać młodszy i zdrowszy wygląd.

W zależności od konkretnego problemu skórnego, lekarz może dostosować parametry lasera, takie jak długość fali, energię, czy głębokość penetracji. Dzięki temu laser frakcyjny może być stosowany do leczenia różnorodnych problemów, od powierzchownych zmarszczek, po głębokie blizny.

Laser frakcyjny – zastosowanie

Lasery frakcyjne są powszechnie stosowane podczas przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. W leczeniu różnych problemów skórnych. Mogą pomóc w redukcji zmarszczek, blizn (w tym blizn potrądzikowych), rozstępów, plam starczych, itp. Lasery frakcyjne mogą być też wykorzystywane do leczenia niektórych urazów sportowych, takich jak uszkodzenia ścięgien czy mięśni.

Nowoczesny laser frakcyjny

Jednym z bardziej polecanych urządzeń jest laser frakcyjny Sapphire 40. Tryb pracy lasera wynosi 360 stopni, a głębokość oddziaływania impulsu aż 100mm. Impulsy można regulować w zakresie: 30-40mJ/pin. Jedynym dystrybutorem tego polecanego i coraz chętniej zamawianego sprzętu jest firma IMLC. Właścicielom salonów beauty serdecznie polecamy ten zakup. 

Lasery frakcyjne mogą być używane do leczenia szerokiej gamy problemów skórnych, od zmarszczek i blizn, po niektóre formy raka skóry. Dzięki precyzyjnemu działaniu i możliwości kontrolowania parametrów zabiegu, lasery frakcyjne są bezpieczne w porównaniu do innych technologii. Chcąc nabyć sprzęt wysokiej jakości, warto postawić na laser frakcyjny Sapphire 40. Jedynym dystrybutorem w polsce jest firma IMLC.

Artykuł partnera

Powiązane wpisy
Zdrowie

Odzyskiwanie sprawności z metodą PNF: niesamowite efekty

Metoda PNF, czyli proprioceptywne facylitacja nerwowo-mięśniowa, jest techniką kinezyterapii…
Czytaj więcej
Zdrowie

Traumatologia: na czym polega i czym się zajmuje?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie tajemnice kryje w sobie nasze ciało? Jak wiele siły i…
Czytaj więcej
Zdrowie

LavaVitae dla rodziny: Bezpieczne i naturalne rozwiązania dla wszystkich pokoleń

W dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej uwagi skupiamy na zdrowym trybie życia i naturalnych…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x