Dom i ogród

Najpopularniejsze rośliny w domu

Dlaczego każdy powinien zainteresować się posiadaniem roślin?

Obecność roślin w domu niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści i benefitów. Nie tylko oczyszczają one powietrze, ale sprawiają także, że możemy poczuć się niczym w tropikach, i to wszystko bez wydawania pieniędzy na podróże. Z całą pewnością jest to niezbędny element, który powinien gościć u każdego.

Rośliny w domu są również szczególnie cenione ze względów estetycznych. Dodają uroku w każdym pokoju niezależnie od wielkości i kolorystyki.

Jakie odmiany cieszą się szczególnym zainteresowaniem?

Popularny jest teraz tak zwany „ogród we wnętrzu”. Obecnie jednymi z najbardziej cenionych roślin są różne odmiany monstery- szczególnie popularne są odmiany: dziurawa i ukośna. Są to jedne z najczęściej fotografowanych roślin, a ich zdjęcia dominują w social mediach. Popularność zawdzięczają intensywnie zielonemu kolorowi oraz charakterystycznym dziurkowanym liściom.

Od zawsze częstym wyborem są także palmy i zamie. Dodatkowo, szczególnie w obecnych czasach ze względu na zanieczyszczenia środowiska wybór często pada na aloes, skrzydłokwiat czy sansewierie. Mają one zdolność oczyszczania powietrza z toksyn i niekorzystnych dla zdrowia związków chemicznych (obecnych między innymi w domowych środkach czystości) oraz wzbogacają powietrze w tlen.

Co zrobić w przypadku osób z ograniczoną ilością czasu jaką można przeznaczyć na pielęgnację roślin?

Dla tych, którzy niekoniecznie Na co dzień mają bądź chcą spędzić wiele czasu na pielęgnacji, dobrym wyborem mogą okazać się wszelkiego rodzaju sukulenty. Gatunków sukulentów jest od groma. Zamia, sansewiera, aloes czy kaktus są odporne na susze i dobrze znoszą nawet długie okresy bez podlewania.
Są to jednak jedne z niewielu gatunków i rodzajów roślin, które mogą zagościć w naszym otoczeniu. Każdy powinien indywidualnie dopasować konkretny gatunek zależnie od warunków klimatycznych, wielkości mieszkania czy domu, a także warto zwrócić uwagę co najbardziej przemawia do nas i członków naszej rodziny. Należy jednak pamiętać, aby niezależnie od rodzaju zapewnić im odpowiednie warunki. Przy wystarczającym podlewaniu, nawożeniu i po zapewnieniu optymalnej ilości światła możemy cieszyć się z pięknego okazu, który z całą pewnością będzie dumą, dekoracją i ozdobą w naszym domu.

Powiązane wpisy
Dom i ogród

Nowoczesność i funkcjonalność w jednym – stoły Endo

Stoły stanowią integralny element każdego wnętrza - od kuchni, przez salon, po biuro. Jednak w…
Czytaj więcej
Dom i ogród

Nowoczesne witryny do salonu — poznaj najmodniejsze przykłady

Twoje domowe wnętrze to miejsce, gdzie design spotyka się z funkcjonalnością. Aby uczynić je…
Czytaj więcej
Dom i ogród

Jak urządzić mały salon, by zyskać jak najwięcej przestrzeni?

Dom czy mieszkanie o niewielkiej powierzchni to czasami prawdziwe wyzwanie podczas projektowania…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x