Zdrowie

Nakładki prostujące zęby Invisalign dla dzieci i dorosłych

Czasy, gdy jedynym sposobem na korygowanie zębów było noszenie aparatu ortodontycznego, bezpowrotnie minęły. Obecnie dostępne są innowacyjne metody leczenia wygodne dla pacjenta i bardzo skuteczne. Nakładki prostujące zęby Invisalign są komfortowe i bardzo estetyczne. Odkryj nowoczesną metodę leczenia zgryzu nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci oraz nastolatków.

Nakładki prostujące zęby Invisalign

 • Dowiedz się, jak nakładki prostujące zęby Invisalign mogą ułatwić leczenie zgryzu u dzieci w wieku wczesnoszkolnym
 • Poznaj zalety nakładek Invisalign dla nastolatków
 • Odkryj, dlaczego nakładki prostujące zęby sprawdzą się także u dorosłych

Nakładki prostujące zęby dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Kilkuletnie dziecko może już borykać się ze szkodliwymi nawykami dla zgryzu, np. nieprawidłowym układanie języka czy wadliwą postawą, które to mają wpływ na uzębienie w wieku dorosłym. Nie tylko dorośli, ale i dzieci mogą korzystać z innowacyjnej metody prostowania zębów nakładkami Invisalign. Rodzice i opiekunowie mają więc wybór - zastosowanie aparatu klasycznego, czy też innowacyjnych nakładek na zęby?

Invisalign First to rozwiązanie stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Już na etapie wymiany uzębienia można zastosować nakładki Invisalign First, które są dopasowane do fizjologii najmłodszych dzieci. Leczenie Invisalign First rozpoczyna się od nieinwazyjnego skanu wewnątrzustnego, z którego obraz można zobaczyć na monitorze. To ciekawe doświadczenie dla malucha, dla którego leczenie może stać się atrakcyjniejsze. Ponadto zaletą dla dzieci są także kolorowe naklejki, za pomocą których mogą dekorować przezroczyste nakładki.

Na dalszym etapie rozwoju możliwe jest zastosowanie nakładek drugiej fazy leczenia, czyli Invisalign Teen stworzonych z myślą o nastolatkach.

Nakładki Invisalign dla nastolatków – jakie mają zalety?

Innowacyjne nakładki prostujące zęby Invisalign to doskonałe rozwiązanie dla młodzieży w wieku nastoletnim. Chętnie sięgają po nie pacjenci na całym świecie, którzy chcą doświadczać:

 • pięknego uśmiechu bez wyrzeczeń,
 • aktywnego życia wraz z uprawianiem sportu bez ograniczeń,
 • korygowania zgryzu w dyskretny sposób bez wpadania w kompleksy przy rówieśnikach,
 • cieszenia się ulubionymi potrawami z zachowaniem doskonałej higieny.

Twórcy nakładek prostujących zęby Invisalign proponują dodatkowe funkcje, które szczególnie  mogą przypaść do gustu nastolatkom. Wśród nich są między innymi:

 • niebieskie wskaźniki zużycia - wraz z upływem czasu blakną, co pozwala nastolatkowi oraz jego rodzicom oceniać czas noszenia nakładek,
 • specjalne elementy dostosowujące do wyrzynających się zębów stałych - czyli sytuacji, która może być przydatna u pacjentów nastoletnich,
 • nakładki zastępcze na wypadek zaginięcia lub zgubienia - by nawet bujanie w obłokach nie przeszkodziło w skutecznym leczeniu.

Nowoczesne nakładki dla dorosłych komfort i estetyka

Leczenie zębów za pomocą nakładek prostujących zęby Invisalign smilesclinic.pl/invisalign-przezroczyste-nakladki-prostujace-zeby/to komfort oraz satysfakcja. Estetyczne rozwiązanie dla nowoczesnej ortodoncji ma wiele zalet i przynosi komfort na wielu płaszczyznach. Dla przykładu nakładki prostujące zęby Invisalign to:

 • komfort noszenia - gładka powierzchnia nakładek ortodontycznych Invisalign pozbawiona ostrych elementów, klamr i drutów nie drażni języka i policzków. Dzięki temu możliwe jest uprawianie dowolnego, nawet urazowego sportu,
 • Komfort estetyczny - niewidoczne nakładki prostujące Invisalign zapewniają komfort noszenia i estetykę. Nakładki są przezroczyste, co czyni je niemal niewidocznymi,
 • Komfort higieny - noszenie nakładek prostujących Invisalign pozwala na przeprowadzenie codziennej, dokładnej higieny zębów w takiej samej formie, jak przed rozpoczęciem leczenia. Nakładki można łatwo utrzymać w czystości - po zdjęciu wystarczy umyć je wodą i szczoteczką do zębów. Mycie zębów odbywa się w taki sam sposób jak dotychczas, bo nakładki ortodontyczne są ściągane na czas zabiegów higienicznych,
 • Komfort braku bólu - leczenie przy użyciu nakładek ortodontycznych Invisalign jest całkowicie bezbolesne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów,
 • Komfort codziennego noszenia - już kilka godzin wystarcza, by przyzwyczaić się do nakładek. Bez problemu można z nimi mówić i śmiać się bez ograniczeń.

Artykuł partnera

Powiązane wpisy
Zdrowie

Innowacje w stomatologii: jak nowe technologie kształtują przyszłość opieki stomatologicznej

Nowoczesne technologie wkraczają do gabinetów dentystycznych na całym świecie, w tym do…
Czytaj więcej
Zdrowie

Odzyskiwanie sprawności z metodą PNF: niesamowite efekty

Metoda PNF, czyli proprioceptywne facylitacja nerwowo-mięśniowa, jest techniką kinezyterapii…
Czytaj więcej
Zdrowie

Traumatologia: na czym polega i czym się zajmuje?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie tajemnice kryje w sobie nasze ciało? Jak wiele siły i…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x