Styl życia

Ekologiczne zakupy

Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Nasze wybory wpływają na środowisko naturalne. Na szczęście dzięki drobnym zmianom, każdy z nas może dbać o środowisko naturalne.

Na początek zabierajmy na zakupy własną torbę. Dzięki temu nie będziemy musieli używać jednorazowych reklamówek, które trudno zrecyklingować. Torba na zakupy dobrej jakości może z powodzeniem posłużyć nam przez kilka lat. Możemy też zaopatrzyć się w wielorazowe woreczki na owoce i warzywa. One zastąpią małe plastikowe torebki. Możemy je kupić w większych sklepach, w Internecie, bądź uszyć własnoręcznie. Na przykład ze starych firanek.

Po drugie dbajmy o swoje rzeczy. Zamiast je wyrzucać postarajmy się je naprawiać. Jeśli chodzi o ubrania to unikajmy firm, które produkują tak zwaną szybką modę. Postarajmy się wybierać ubrania z naturalnych tkanin dobrej jakości. Wtedy będziemy mieć pewność, że posłużą nam przez kilka lat. Na zakupy wybierajmy się do sklepów z używana odzieżą. Możemy tam znaleźć przysłowiowe perełki za grosze. Pozbądźmy się też zbędnych ubrań. Tylko niepotrzebnie zabierają nam miejsce w domu.

Róbmy przemyślane zakupy. Dobrze się zastanówmy czy konkretna rzecz jest nam naprawdę potrzebna. Bardzo często kupujemy coś pod wpływem impulsu.

Powiązane wpisy
CiekawostkiStyl życia

Symbole samotności

Samotność to uczucie, którego pewnie każdy z nas kiedyś doświadczał w pewnym momencie życia.
Czytaj więcej
Styl życia

Skóra muśnięta słońcem bez szkodliwego promieniowania? To możliwe!

Piękna, delikatna opalenizna jest ciągle modna. Powinna być subtelna i podkreślać kolor skóry.
Czytaj więcej
Styl życia

Babski wypad do Warszawy? Wybierzcie pięciogwiazdkowy hotel!

Pięć gwiazdek w szyldzie hotelu oznacza luksus, elegancję i maksimum komfortu. Czasem, aby dobrze…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x