Rozrywka

Fotoksiążka na 18 urodziny – pomysł na prezent pełen wspomnień

Szukasz oryginalnego prezentu na 18. urodziny dla swojego dziecka, siostry, brata, znajomego lub bliskiego przyjaciela? Personalizowana fotoksiążka to pomysł na prezent, który na pewno zaskoczy jubilata i wywoła w nim falę bardzo pozytywnych emocji. Sprawdź, czym dokładnie jest fotoksiążka na 18. urodziny i jak ją wykonać?

Czym jest fotoksiążka na 18. urodziny? 

Fotoksiążka na 18. urodziny to kolekcja fotografii zebranych w eleganckim albumie, w którym zdjęcia nie są wklejane lub wsuwane w kieszonki, jak w tradycyjnym klaserze, a nadrukowuje się je bezpośrednio na stronach fotoksiążki. To, co wyróżnia ten rodzaj nośnika to to, że masz wpływ na każdy element swojego projektu. Możliwość pełnej personalizacji fotoksiążki daje Ci okazję do umieszczenia w niej, poza zdjęciami, także takich elementów, jak:

 • życzenia,
 • podpisy,
 • cytaty,
 • zabawne infografiki,
 • kliparty.

Dodatkowo możesz tworzyć kolaże ze zdjęć i bawić się ich układami do woli. Tym samym decydujesz o charakterze i stylistyce fotoksiążki. Format bardziej zabawny i humorystyczny, czy raczej poważny i wzniosły? Perspektyw jest naprawdę wiele w zależności od tego, kto przygotowuje prezent. Rodzic zapewne będzie chciał zachować bardziej patetyczny styl przygotowanej przez niego pamiątki dla dziecka. Z kolei znajomi ze szkoły chętnie rozweselą swojego przyjaciela i wybiorą bardziej dowcipny format.  

Jakie zdjęcia umieścić w fotoksiążce na 18. urodziny? 

Jeśli jesteś najbliższym członkiem rodziny jubilata, możesz przygotować dla niego cenną kronikę jego dotychczasowego życia złożoną ze zdjęć obejmujących okres od dnia narodzin do osiągnięcia pełnoletniości.

Mogą się tu znaleźć fotografie uwieczniające ważne chwile, takie jak:

 • pierwszy uśmiech,
 • pierwszy kroczek,
 • pierwsze urodziny,
 • pierwsze wakacje,
 • pierwsze święta,
 • rozpoczęcie edukacji w przedszkolu, a potem w szkole podstawowej i liceum,
 • pierwsze przyjaźnie i pierwsze miłości.

Dobrze, jeśli na zdjęciach pojawiają się także rodzice, rodzeństwo i bliscy przyjaciele, co dodatkowo wzbogaci publikację o wartość emocjonalną.  

Fotoksiążka na 18 urodziny przygotowywana przez kolegów z klasy może zawierać fotografie upamiętniające takie wydarzenia, jak:

 • pierwszy dzień nauki w nowej szkole,
 • wspólne wycieczki, spotkania po lekcjach,
 • obozy szkolne,
 • dyskoteki i bale,
 • a nawet egzaminy.

W fotoksiążce od znajomych mogą się też znaleźć fotografie członków szkolnej paczki, cytaty, zabawne kliparty, czy podpisy z datami pozwalające zachować pamięć o ważnych wydarzeniach z życia szkoły. 

Jak wykonać fotoksiążkę na 18. urodziny? 

Aby wykonać fotoksiążkę na 18. urodziny, należy zebrać odpowiednią pulę zdjęć, które mogą wywołać u jubilata miłe wspomnienia. Dobrze, jeśli fotografie będą dobrej jakości, nierozmyte i wystarczająco ostro, aby dobrze prezentowały się na stronach fotoksiążki. Następnie możesz skorzystać z gotowych pomysłów i szablonów dostępnych w sklepie internetowym Empik Foto. Oferujemy Ci kilkanaście różnych wzorów, które z pewnością przypadną do gustu młodemu dorosłemu. Następnie wybierz format oraz rodzaj papieru i okładki i rozpocznij pracę z naszym edytorem, w którym możesz bawić się i eksperymentować do woli, dając upust swojej twórczej ekspresji. Układaj zdjęcia, dobieraj tła, dodawaj kliparty i podpisy, a gdy uznasz swój projekt za zakończony, złóż zamówienie na fotoksiążkę w sklepie internetowym Empik Foto, a my zajmiemy się resztą i zadbamy o najwyższą jakość oferowanej usługi.  

Prezent w postaci fotoksiążki na 18. urodziny może okazać się naprawdę wspaniałą pamiątką na całe życie, do której osoba obdarowana z radością będzie wracać, aby odświeżyć miłe wspomnienia z lat beztroskiej młodości. 

 

Artykuł partnera

Powiązane wpisy
RozrywkaStyl życia

Jak dobrać rower do wzrostu?

Jazda na rowerze jest nie tylko popularnym hobby, ale też ekologicznym środkiem transportu i…
Czytaj więcej
DzieckoRozrywka

Jak zrobić piniatę? Z kartonu lub z balona

Piniaty, kolorowe figurki wypełnione słodyczami i małymi prezentami, stały się światowym…
Czytaj więcej
DzieckoRozrywka

Co można zrobić z koralików?

Koraliki, choć małe, stanowią ogromne pole do twórczego działania. Od tysięcy lat fascynują…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x