Zdrowie

Najczęstsze problemy z aparatem słuchowym — jak sobie z nimi poradzić?

Jeśli na samą myśl o awarii drogiego sprzętu medycznego przechodzą Cię dreszcze - przeczytaj niniejszy poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek, jak radzić sobie z niewłaściwym działaniem urządzeń wspomagających słuch i jak diagnozować usterkę. Podpowiadamy również, kiedy udać się po profesjonalną pomoc i naprawić aparat w specjalistycznym serwisie. Zapraszamy do lektury!

Urządzenie nagle przestało działać — co robić w pierwszej kolejności?

Twój produkt nagle przestał funkcjonować? Zanim dasz się porwać myślom o wadach fabrycznych lub uszkodzeniach użytkowych, wymień lub naładuj baterię! Aparat słuchowy nowej generacji bez przeszkód wytrzyma kilka dni ciągłej pracy. Jednak po pewnym czasie akumulatory litowo-jonowe wyraźnie słabną na wydajności, dlatego urządzenie może się wyłączyć bez ostrzeżenia. Wymiana źródła zasilania w większości przypadków przywróci dawną sprawność modułom elektronicznym.

Dalecy jesteśmy od twierdzenia, że ten sposób zadziała w każdej sytuacji. Jeśli wymiana baterii nie przyniosła rezultatów, przeprowadź dokładne czyszczenie wszystkich elementów zgodnie z dostarczoną instrukcją. Przy braku efektów udaj się do protetyka i poproś o diagnostykę aparatu słuchowego pod kątem awarii.

Co powoduje osłabiony lub przerywany dźwięk w aparacie słuchowym?

Na forach użytkowników regularnie pojawiają się pytania o zbyt cichy lub przerywany dźwięk, jaki emituje urządzenie do poprawy słuchu. Pierwsze podejrzenia padają wówczas na zawilgocenie mechanizmów wewnętrznych i zablokowanie głośników.

Oto jedne z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy:

  • nadmierna potliwość,
  • przebywanie w miejscu o dużej wilgotności powietrza,
  • wysiłek fizyczny,
  • zaniedbanie procedur czyszczenia.

Co robić, jeśli wilgotny aparat słuchowy odmówił posłuszeństwa?

Zacznij od osuszenia sprzętu za pomocą specjalnych kapsułek przeznaczonych do akcesoriów medycznych. Jeśli problem regularnie się powtarza, zainwestuj w wielofunkcyjny osuszacz do produktów audiologicznych. Rozważ także wymianę filtra antywoskowinowego, który znajduje się w pobliżu głośników.

Wykonanie wymienionych wyżej procedur powinno wyeliminować podstawowe problemy. Profilaktyka przy korzystaniu z urządzeń medycznych stanowi warunek ich prawidłowego działania w długim terminie. Przestrzegaj zaleceń producenta, a unikniesz kosztownych i kłopotliwych awarii aparatu słuchowego spowodowanych błędami użytkownika.

Gdzie uzyskać fachową pomoc w przypadku awarii urządzenia?

Aby nie wprowadzać nikogo w błąd, musimy wyraźnie podkreślić, że niektórych uszkodzeń sprzętu medycznego nie da się wyeliminować w warunkach domowych. Być może wszystkie powyższe wskazówki już dawno wdrożyłeś u siebie, a mimo to Twój aparat słuchowy wciąż jest niesprawny?

Skorzystaj wówczas ze wsparcia protetyków słuchu, którzy zdiagnozują problem i zasugerują optymalne rozwiązanie. Skontaktuj się z centrum słuchu Audika, gdzie nie tylko zakupisz nowoczesne urządzenia, lecz także otrzymasz pomoc techniczną. Wejdź na stronę www.audika.pl i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami związanymi z aparatami słuchowymi.

 

Artykuł partnera

Powiązane wpisy
Zdrowie

Jak dbać o siebie w czasie menopauzy?

Przekwitanie jest kolejnym etapem w życiu każdej kobiety, choć akurat ten wywołuje strach. A…
Czytaj więcej
Zdrowie

Laser diodowy - co to jest?

Lasery frakcyjne to innowacyjne narzędzie, które zrewolucjonizowało wiele dziedzin medycyny…
Czytaj więcej
Zdrowie

Piękny i zdrowy uśmiech o smaku porzeczki

Podobno pierwsze pasty do zębów wytwarzano i stosowano już w starożytnym Egipcie. Patrząc na…
Czytaj więcej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz zostawić komentarz? Kliknij we mnie!x